StG @ Blansko

Kdy / 24.10.2021 od 18:00 hodin
Kde / Gauč,
Smetanova 2359, 678 01 Blansko

Chemické látky v našich domovech / Simona Rozárka Jílková (Recetox, MUNI)
Máte doma postel, počítač nebo třeba svíčky? Potom doma máte i spoustu organických chemických látek, o kterých možná ani netušíte. A některé z nich mohou být pro naše zdraví nebezpečné. Co je to vůbec za látky? Měli by se jich lidé obávat? A dá se jim nějak vyhnout? Na to všechno se pokusíme společně s vámi najít odpovědi.

Malý Velký třesk / Martin Rybář (MFF UK)
Přemýšleli jste někdy nad tím, co se stane s hmotou při extrémním stlačování nebo zahřívání? Jaká byla forma hmoty krátce po velkém třesku nebo jaké jsou vlastnosti hmoty uvnitř astronomických objektů jako jsou neutronové hvězdy? V úvodu této přednášky si řekneme, z čeho se skládá hmota hmota kolem nás na té nejelementárnější úrovni. V druhé části se pak tyto otázky pokusíme odpovědět. Dozvíte se také, jak dosáhnout takových extrémních podmínek v laboratoři.

Obecná astrofotografie / Roman Ponča (PřF MU, Hvězdárna a planetárium Brno)
Krátce o astrofotografii, tečka.

10|05

2022

StG @ Blansko vol. 2

chci vědět více

21|04

2022

StG @ SI vol. 23

chci vědět více

07|02

2022

StG @ SI vol. 22

chci vědět více

08|11

2021

StG @ SI vol. 21

chci vědět více
blíží se proběhlo

Kontakt

Každé vystoupení Science to Go je sérií minipřednášek na nejrůznější témata z přírodních věd. K vystoupení je potřeba pouze místnost s dataprojektorem. Chcete-li jej zorganizovat ve Vašem městě, Vašem kulturním centru, Vaší knihovně, Vašem divadle… rádi za Vámi přijedeme! Napište nám mail na jeden z kontaktů a domluvíme se.

Mám zájem o přednášku

prednasky@sciencetogo.cz

Řekněte si o témata, která Vás zajímají. Nebo je můžeme vymyslet společně. Těšíme se na viděnou u Vás!