StG @ SI vol. 18

Kdy / 23.08.2021 od 19:00 hodin
Kde / Skautský institut na Staromáku,
Staroměstské náměstí 4, Staré město, Praha 1

Co (ne)víme o zvětrávání ve vesmíru? / Kateřina Chrbolková (MFF UK, Geologický ústav AV ČR a Faculty of Science, University of Helsinki)
V každodenním životě se setkáváme s pozemskou verzí zvětrávání, které je důsledkem působení vody a větru. Jak ale funguje zvětrávání na jiných objektech ve Sluneční soustavě? Jaké faktory ovlivňují malá tělesa obíhající Slunce? Jaké to pro nás má důsledky?

Umělá inteligence na dosah ruky / Martin Richter
Umělá inteligence je všude kolem nás a naší misí je vymanit tento pojem z říše domněnek a mýtů. Aignos je výukový program, který přibližuje technologie umělé inteligence na ukázkách z praxe a vybízí ke kritické diskuzi. K tomu nám pomáhají české technologické platformy i odborníci z oboru. Vše je doplněné interaktivní výukovou aplikací, která přiblíží AI technologie na dosah ruky.

Rozmanitý svět B[e] hvězd / Nela Dvořáková (MFF UK)
Spektroskopie nám odhaluje mnohé o povaze hvězd. Některé hvězdy jsou ale zahalené obálkou prachu a plynu, která jejich výzkum značně znesnadňuje. B[e] hvězdy sdílí některé spektrální rysy i přesto, že mezi jejími zástupci najdeme představitele různých vývojových stádií. Vývojové stádium některých ovšem vůbec neznáme a přitom jejich porozumění nám může pomoci zdokonalit naše znalosti teorie hvězdného vývoje.16|06

2022

StG @ SI vol. 24

chci vědět více

10|05

2022

StG @ Blansko vol. 2

chci vědět více

21|04

2022

StG @ SI vol. 23

chci vědět více

07|02

2022

StG @ SI vol. 22

chci vědět více
blíží se proběhlo

Kontakt

Každé vystoupení Science to Go je sérií minipřednášek na nejrůznější témata z přírodních věd. K vystoupení je potřeba pouze místnost s dataprojektorem. Chcete-li jej zorganizovat ve Vašem městě, Vašem kulturním centru, Vaší knihovně, Vašem divadle… rádi za Vámi přijedeme! Napište nám mail na jeden z kontaktů a domluvíme se.

Mám zájem o přednášku

prednasky@sciencetogo.cz

Řekněte si o témata, která Vás zajímají. Nebo je můžeme vymyslet společně. Těšíme se na viděnou u Vás!