SciTalks vol. 3

Kdy / 15.06.2021 od 19:00 hodin
Kde / online,
https://www.youtube.com/watch?v=ZrW1TimADh4

V poslední době se v tisku objevilo množství článků týkajících se nových měření tzv. anomálního magnetického momentu mionů na aparatuře “Muon g-2” v laboratoři Fermilab v USA, která se zdají být v rozporu s tzv. Standardním modelem částic a jejich interakcí. Pokud se tato měření ukáží jako správná, mohlo by se jednat o přelomový výsledek fundamentálního významu, jenž by mohl výrazně modifikovat naše současné představy o subatomárním světě. V prezentaci přístupnou formou probereme základní fyzikální principy experimentu “Muon g-2” a v krátkosti okomentujeme jeho předběžné výsledky.

▲▲▲

Michal Malinský působí na Ústavu částicové a jaderné fyziky a zabývá se fyzikou za hranicemi Standardního modelu částic a jejich interakcí. Je laureátem 1. ročníku Ceny Neuron pro mladé vědce (2014) a zároveň v letech 2010-2016 byl Marie-Currie Fellow. Do Česka se vrátil po 10 letech v zahraničí (Anglie, Itálie, Španělsko, Švédsko).

24|10

2021

StG @ Blansko

chci vědět více

14|10

2021

StG @ SI vol. 20

chci vědět více

13|09

2021

StG @ SI vol. 19

chci vědět více

31|08

2021

SciTalks Final

chci vědět více
blíží se proběhlo

Kontakt

Každé vystoupení Science to Go je sérií minipřednášek na nejrůznější témata z přírodních věd. K vystoupení je potřeba pouze místnost s dataprojektorem. Chcete-li jej zorganizovat ve Vašem městě, Vašem kulturním centru, Vaší knihovně, Vašem divadle… rádi za Vámi přijedeme! Napište nám mail na jeden z kontaktů a domluvíme se.

Mám zájem o přednášku

prednasky@sciencetogo.cz

Řekněte si o témata, která Vás zajímají. Nebo je můžeme vymyslet společně. Těšíme se na viděnou u Vás!