StG @ SI vol. 30

Kdy / 21.02.2024 od 19:00 hodin
Kde / Skautský institut na Staromáku,
Staroměstské náměstí 4, Staré město, Praha 1

Jak dostat družici na oběžnou dráhu / Jan Spratek (Planetum)
Jasně, šoupneme to na raketu. Ale jak se ta družice na raketu vůbec dostane? Co tomu předchází? A co se děje poté, když se od rakety oddělí? A kde tam létá? Vždyť je tam spoustu vesmírného odpadu.

Fotokatalýza – proces, který čistí vodu i vzduch / Eliška Mikysková (JH-ÚFCH AV ČR)
Fotokatalýza je proces, při kterém dochází k rozkladu nebo přeměně chemických látek, mikroorganizmů (virů a bakterií), nebo i malých prachových částic. Proces je založen na působení světelného záření (obvykle ultrafialové nebo viditelné světlo) na fotokatalyzátor. Dochází k chemickým reakcím, které jsou v důsledku přítomnosti fotokatalyzátoru urychlovány. Fotokatalýza nachází široké uplatnění v oblasti čištění vzduchu a vody.

Povídání o Antarktidě, aneb cesta na velký kontinent za malými organismy / Kateřina Kopalová (PřF UK)
Pojďme se společně podívat do oblasti Antarktického poloostrova a popovídat si o výzkumu mikroorganismů i logistickém backgroundu výzkumné expedice. Přednáškou nás provede Mgr. Kateřina Kopalová, Ph.D. z katedry ekologie PřF UK, která tam již přes deset let zkoumá společenstva rozsivek  Uslyšíte o nových druzích i životu ve stanu.

23|05

2024

StG @ Suterén vol. 7

chci vědět více

21|02

2024

StG @ SI vol. 30

chci vědět více

31|01

2024

StG @ Club Cross

chci vědět více

31|01

2024

Dáme vědu - StG @ Písek díl 4.

chci vědět více
blíží se proběhlo

Kontakt

Každé vystoupení Science to Go je sérií minipřednášek na nejrůznější témata z přírodních věd. K vystoupení je potřeba pouze místnost s dataprojektorem. Chcete-li jej zorganizovat ve Vašem městě, Vašem kulturním centru, Vaší knihovně, Vašem divadle… rádi za Vámi přijedeme! Napište nám mail na jeden z kontaktů a domluvíme se.

Mám zájem o přednášku

prednasky@sciencetogo.cz

Řekněte si o témata, která Vás zajímají. Nebo je můžeme vymyslet společně. Těšíme se na viděnou u Vás!