StG @ SI vol. 29

Kdy / 29.11.2023 od 19:00 hodin
Kde / Skautský institut na Staromáku,
Staroměstské náměstí 4, Staré město, Praha 1
Výpočetní tomografie / Ondřej Kořistka (FJFI ČVUT) bude přednášet o výpočetní tomografii okem vědce. Dozvíte se, jaká fyzika se schovává za interakcemi ionizujícího záření a jak radiace působí na naše buňky. Odhalí vám také kouzlo, jak dokáže CT rozřezat pacienta na jednotlivé kostičky a ty pak poskládat jako domeček z lega.

Mikrostruktura hornin aneb paměť minulých / Vladimír Kusbach (GFÚ AV ČR)
Přednáška vám umožní nahlédnout do paměti minulých (geologických) časů skrze mikrostrukturu hornin. Zjistíte, jak mikrostruktura hornin reflektuje historii deformace a jakým způsobem vnější síly tvarují horniny v průběhu času. Také vás seznámí s moderními technikami, jako je optická a elektronová mikroskopie nebo rentgenová difrakce.

Těžké ionty /Patrik Novotný (Weizmann institute, Izrael)
Patrik vám prozradí, jak nesnesitelná může být lehkost fyziky těžkých iontů. V přednášce vám ukáže vesmír v jeho první mikrosekundách a co všechno tam můžeme vidět.

21|02

2024

StG @ SI vol. 30

chci vědět více

31|01

2024

StG @ Club Cross

chci vědět více

31|01

2024

Dáme vědu - StG @ Písek díl 4.

chci vědět více

29|11

2023

StG @ SI vol. 29

chci vědět více
blíží se proběhlo

Kontakt

Každé vystoupení Science to Go je sérií minipřednášek na nejrůznější témata z přírodních věd. K vystoupení je potřeba pouze místnost s dataprojektorem. Chcete-li jej zorganizovat ve Vašem městě, Vašem kulturním centru, Vaší knihovně, Vašem divadle… rádi za Vámi přijedeme! Napište nám mail na jeden z kontaktů a domluvíme se.

Mám zájem o přednášku

prednasky@sciencetogo.cz

Řekněte si o témata, která Vás zajímají. Nebo je můžeme vymyslet společně. Těšíme se na viděnou u Vás!