StG @ Centrala - duben

Kdy / 18.04.2019 od 19:00 hodin
Kde / Klub Centrála,
Jateční 39, 170 00 Prague

Jaké to je, sbírat lanýže ? Co na to lanýžová expertka a parťačka, fenka Nela? Skrytý, poněkud tajemný a často drsný život sběračů těchto podzemních diamantů ve Francii, Španělsku, Itálii, Slovinsku a Istrii poodhalí Petr Synek, přírodovědec z University Karlovy, který si svou akademickou dráhu zpestřuje různými "punkovějšími" aktivitami, jako například sjezd na rychlostním kajaku Mekongu ze Zlatého Trojúhleníku v pralesích Lausu do Jihočínského moře, či težbou zlata v rovníkové Africe (ale to byl poněkud smutný příběh, především z finančního pohledu;).
A také lovem lanýžů. Během večera se tak máte možnost dozvědět se o tajném know-how, cvičení lanýžových psů, prořezaných pneumatikách a zapálených autech, astronomických cenách na aukcích i lanýžové mafii. Díky jeho vědeckému backgroundu však uslyšíte také o biologii lanýžů, historii jejich využití, ochraně lokalit a jejich nadějích do budoucna v kontextu globálního oteplování.

23|10

2019

StG @ SI vol. 14

chci vědět více

10|09

2019

StG @ SI vol. 13 - Magická fyzika

chci vědět více

19|06

2019

StG @ SI vol. 12

chci vědět více

22|05

2019

StG @ SI vol. 11

chci vědět více
blíží se proběhlo

Kontakt

Každé vystoupení Science to Go je sérií minipřednášek na nejrůznější témata z přírodních věd. K vystoupení je potřeba pouze místnost s dataprojektorem. Chcete-li jej zorganizovat ve Vašem městě, Vašem kulturním centru, Vaší knihovně, Vašem divadle… rádi za Vámi přijedeme! Napište nám mail na jeden z kontaktů a domluvíme se.

Vojtěch Pleskot

vojtech.pleskot@cern.ch

David Píša

dp@ufa.cas.cz

Martin Rybář

martin.rybar@cern.ch

Řekněte si o témata, která Vás zajímají. Nebo je můžeme vymyslet společně. Těšíme se na viděnou u Vás!