StG @ Centrala - duben

Kdy / 18.04.2019 od 19:00 hodin
Kde / Klub Centrála,
Jateční 39, 170 00 Prague

Jaké to je, sbírat lanýže ? Co na to lanýžová expertka a parťačka, fenka Nela? Skrytý, poněkud tajemný a často drsný život sběračů těchto podzemních diamantů ve Francii, Španělsku, Itálii, Slovinsku a Istrii poodhalí Petr Synek, přírodovědec z University Karlovy, který si svou akademickou dráhu zpestřuje různými "punkovějšími" aktivitami, jako například sjezd na rychlostním kajaku Mekongu ze Zlatého Trojúhleníku v pralesích Lausu do Jihočínského moře, či težbou zlata v rovníkové Africe (ale to byl poněkud smutný příběh, především z finančního pohledu;).
A také lovem lanýžů. Během večera se tak máte možnost dozvědět se o tajném know-how, cvičení lanýžových psů, prořezaných pneumatikách a zapálených autech, astronomických cenách na aukcích i lanýžové mafii. Díky jeho vědeckému backgroundu však uslyšíte také o biologii lanýžů, historii jejich využití, ochraně lokalit a jejich nadějích do budoucna v kontextu globálního oteplování.

26|08

2020

StG @ SI - Sluneční speciál

chci vědět více

24|06

2020

StG @ SI - vol. 17

chci vědět více

17|06

2020

StG @ SI vol. 16

chci vědět více

12|02

2020

StG @ SI - English speaking friends

chci vědět více
blíží se proběhlo

Kontakt

Každé vystoupení Science to Go je sérií minipřednášek na nejrůznější témata z přírodních věd. K vystoupení je potřeba pouze místnost s dataprojektorem. Chcete-li jej zorganizovat ve Vašem městě, Vašem kulturním centru, Vaší knihovně, Vašem divadle… rádi za Vámi přijedeme! Napište nám mail na jeden z kontaktů a domluvíme se.

Mám zájem o přednášku

prednasky@sciencetogo.cz

Řekněte si o témata, která Vás zajímají. Nebo je můžeme vymyslet společně. Těšíme se na viděnou u Vás!